29 sierpnia 2019

IX Edycja Wszystkie Kolory Kobiety-Foto - "Wolność, Wolna, Wolno ..."

  

IX edycja programu Wszystkie Kolory Kobiety - foto, zatytułowana "Wolność, Wolna, Wolno..." za nami. Już przestałam liczyć sesje foto, które wykonałam podczas całego programu przez te kilka lat. W trakcie weekendu stanęły przed moim obiektywem 23 piękne kobiety, wiele z nich fotografowałam już po raz kolejny i niesamowite jest to, że dane mi jest poprzez swoją pracę obserwować ewolucje, przemiany, transformacje ich Za każdym razem dziękuję wszechświatowi, że powierzył mi tą misję, zawsze poszukiwałam sensu fotografowania, zadawałam pytania " ale po co?", bardzo potrzebowałam tej odpowiedzi.... i zaczęłam dostawać ją, od kobiet, które fotografuje. One mówią mi jak bardzo zmienia się ich postrzeganie siebie po sesji. Często słyszę, że już nawet nie ważny jest efekt, czyli foty, bo sama sesja jest pewnego rodzaju niesamowitym doświadczeniem. Często zadaje pytanie, co dała Ci poprzednia sesja i to doświadczenie, zwykle słyszę odpowiedz : większą pewność siebie i poczucie własnej wartości, dlatego jestem ponownie... żeby się jeszcze bardziej otworzyć na siebie..... .Dlatego kocham to, bo coś pozytywnego mogę wnieść w czyjeś życie.

Fototerapia- termin ten kiedyś do mnie przyszedł i rzeczywiście w jakimś stopniu jest to terapia światłem, bo fotografia oznacza nic innego jak – malowanie światłem.

Kiedy patrzę przez wizjer aparatu, to mam wrażenie, że widzę więcej, głębiej, że widzę duszę, która jest zawsze piękna......zawsze... bez wyjątku.

Dziękuję wszystkim uczestniczkom, że zaufały mi bezgranicznie i oddały się w moje ręce.

Dziękuję Dominice Świąteckiej-Majewskiej - Twórcze Centrum ALCHEMIA, prowadzącej projekt, za zaproszenie do niego kilka lat temu.

I Agatce Wilczek, niezastąpionej wizażystce, która cudownie przygotowuje dziewczyny do sesji. Tworzymy świetne trio.

Pokazuje tylko niektóre zdjęcia, każda z dziewczyn miała 5 różnych, pięknych odsłon.

 

 

Powrót