Cena warsztatu 2 250 PLN 

Uwaga: liczba miejsc ograniczona, ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem, o uczestnictwie decyduje kolejność wpłat zaliczek.

Wysokość zaliczki 1000 PLN.
Dopłata najpóźniej 2 tygodnie przed wydarzeniem, tj. do 28.09.2020 
 
Konto do wpłat:
Art Flow sp. z o.o.
74 1600 1462 1881 5508 3000 0001
tytułem: Warsztat 09-11.10.2020, imię nazwisko uczestnika
 
 
Koszt udziału w wydarzeniu zawiera:
 
2 noclegi w Willa Syrena
Pełne wyżywienie - śniadania, obiad, kolacja
Udział we wszystkich zajęciach psychoterapeutycznych
Stylizacje i charakteryzację
Sesję Fotograficzną
Zdjęcia w formacie A4 (2 "właściwe" zdjęcia terapeutyczne)
15-20 dodatkowych zdjęć w formacie cyfrowym
 
 
start: piątek 09.10.2020 godz.18:00 wspólną kolacją (sugerujemy wcześniejszy przyjazd w okolicach 17:00 celem spokojnego zakwaterowania w pokojach)
 
pokoje 2 osobowe, dopłata do pokoju jednoosobowego 300 PLN
 
Koniec: niedziela 11.10.2020  wspólnym obiadem godz. 14:30
 
UWAGA: Warsztaty "Follow Up" z Wojciechem Eichelbergerem dla asymilacji doświadczeń i pogłębionej pracy terapeutycznej z poruszonymi emocjami przewidziane są w przeciągu 2 miesięcy od daty wydarzenia.

 

OPINIE

Uczestniczka 2


Dla mnie był to bezcenny czas podróży w głąb siebie. Odkrywania na nowo swojego piękna, swojej mocy... podążania za głosem swojego serca. To podróż do zamrożonych, zakopanych, ukrytych przestrzeni pełnych trudnych emocji. Po to aby je dotknąć, uzdrowić i uwolnić. Dziękuje Aniu za Twój dar fotografowania prawdy i uchwycenia samej duszy.



Uczestniczka 3


Wyjeżdżałam na warsztaty "Psychoterapia przez fotografię" z zaciekawieniem i nadzieją podbudowania siebie... krótko po skończeniu trudnego wieloletniego związku, w którym pojawiła się osoba trzecia i dołożyła do bólu, zatracenia -zaniżone poczucie wartości... Miałam potrzebę spojrzenia w inny sposób na swoją kobiecość, stawiane nam wymagania, spotkanie wspierającego grona innych kobiet... Było magicznie - początkowo walka ze swoimi myślami, uczuciami, ograniczeniami... i pokonywanie ich, otwieranie, zrozumienie dzięki atmosferze bezwzględnej akceptacji, opieki ze strony prowadzących i koleżanek. Efekt ciężkiej dla mnie emocjonalnie pracy - zdjęcia, pomagają mi wierzyć, że jestem w najlepszym momencie swojego życia i dalej sama piszę dobry scenariusz życia... Wyjechałam lżejsza, tęsknię za kolejnym spotkaniem.



Uczestniczka 4


"Jeżeli szukasz źródła, idź pod prąd”. Te słowa Jana Pawła II przyjechały ze mną na warsztat i stały się jego motywem przewodnim. W trakcie pracy terapeutycznej szukałam tych aspektów siebie, które sprawiały największą trudność, żeby potem wyrazić je przed obiektywem. Jakże wielkie było moje zaskoczenie, kiedy na zdjęciu zobaczyłam kompletnie inny obraz niż ten, który sobie wyobrażałam. Dostrzegłam, że to co chcę pokazać światu, wygląda zupełnie inaczej na zewnątrz. Spojrzałam na siebie jakby oczami kogoś innego i zrozumiałam gdzie tkwi moja siła. To było największe odkrycie i początek zupełnie nowej drogi. Jestem wdzięczna Ani za jej fantastyczny dar uchwycenia tego momentu na zdjęciu, a Wojtkowi i Izie za uruchomienie tych ważnych emocji. Jedno nie byłoby możliwe bez drugiego.

Uczestniczka 1


Warsztaty były dla mnie totalnym zaskoczeniem w kontekście formy oraz niezwykle intensywną okazją do pracy nad odblokowaniem swojego prawa do uznania mojej własnej indywidualnej kobiecej siły. Aura towarzysząca w trakcie i przez kilka dni po warsztatach przyniosła mi niesamowitą i prawdziwą radość i swego rodzaju „wytchnienie”. Ze zdwojoną siłą odczułam jak bardzo na co dzień staramy się odrzucać złożoność świata, w którym emocje, ciało i dusza stanowią jedność i prawidłowo pielęgnowane zapewniają nam podstawę prawdziwego, zwykłego szczęścia. Na warsztatach (jakże intymnych!) usłyszałam słowa, które być może gdyby nie okowy naszej kultury i wychowania, mogłabym usłyszeć od swojej matki, ojca czy brata. To z jednej strony bardzo smutne, a z drugiej cieszę się, że świat dzieli się ze mną tą możliwością i wypycha mnie na tę głęboko ukrytą ścieżkę prawdy. Prawdy nas samych, o naszych ograniczeniach jakie sami sobie stawiamy, o naszych złudzeniach i rolach jakie sobie nadajemy.

Warsztaty to prawdziwe wyzwanie emocjonalne, to spotkanie z własnymi uczuciami i odkrywanie tych głęboko ukrytych obrazów o nas samych. To przeniesienie w obszary odrzucane, zablokowane i schowane przed samą sobą. To stawienia im czoła i czerpanie siły z ich odkrycia.

Dziękuję cudownym opiekunom i organizatorom - Ani, Izie, Sergiuszowi, Wojtkowi - za stworzenie tego wspaniałego spotkania.

Dotrzyj do źródła wewnętrznej siły, i uwolnij potencjał, o którym zapomniałaś

09-11.10.2020

Willa Syrena

Konstancin Jeziorna

Chylicka 31

Psychoterapia poprzez Fotografię III

Masz pytania? skontaktuj się z nami:

biuro @ anna-mysliwczyk.pl

tel. 690 920 130

Ze względu na intymny charakter zarówno przeżyć w trakcie warsztatu, jak i zdjęć, które podczas warsztatu powstaną, zapewniona jest całkowita dyskrecja i bezpieczeństwo uczestniczek w sprawie dostępu do zdjęć osób innych niż fotograf.

Warsztat w rozwijanej tu formie był organizowany po raz absolutnie pierwszy w 2019r. i miał charakter zupełnie wyjątkowy: był pierwszą tak ambitną próbą połączenia technik psychoterapeutycznych z fotografią terapeutyczną - być może na skalę światową. Efekty terapeutyczne osiągnięte podczas pilotażu były piorunujące. Kontynuujemy więc pracę w tej obiecującej formie, pogłębiając warsztat i szlifując narzędzia z każdą kolejną odsłoną.  

Aby zredukować do minimum możliwe tzw. przeniesienia (na ojca) związane z obecnością mężczyzn, które mogłyby zakłócić proces terapeutyczny w stosowanej tu formie, od drugiej Edycji warsztatów grupę prowadzą wyłącznie kobiety - doświadczone psychoterapeutki. Po warsztatach przewidziany jest dodatkowy warsztat "Follow Up" z Wojciechem Eichelbergerem służący wsparciu przy asymilacji doświadczeń z warsztatu właściwego i konfrontacji ze zdjęciami, oraz pozwalający na pogłębioną pracę terapeutyczną związaną z poruszonymi podczas warsztatów emocjami.

Warsztat w proponowanej formie był organizowany po raz absolutnie pierwszy 15.11.2019r. i miał charakter zupełnie wyjątkowy: był pierwszą tak ambitną próbą połączenia technik psychoterapeutycznych z metodami fotografii terapeutycznej oraz psychoterapii tańcem i ruchem – być może na skalę światową. Druga edycja (10-12.07.2020) przewiduje zredukowanie do minimum potencjalnych zjawisk przeniesieniowych związanych z obecnością mężczyzn podczas pracy terapeutycznej oraz pracy z fotografem, dlatego mężczyźni w tej części warsztatów będą nieobecni. Po warsztatach przewidziany jest dodatkowy warsztat "Follow Up" z Wojciechem Eichelbergerem służący wsparciu przy asymilacji doświadczeń z warsztatu właściwego i konfrontacji ze zdjęciami, oraz pozwalający na pogłębioną pracę terapeutyczną związaną z poruszonymi podczas warsztatów emocjami.

Celem Psychoterapii poprzez Fotografię jest praca w następujących obszarach:

  • zwiększanie samoświadomości i spójności wewnętrznej
  • aktywacja procesu pozytywnej zmiany wewnętrznej
  • budowanie przyjaznego stosunku do siebie, swoich cech i swoich emocji
  • wzmocnienie wewnętrznego spokoju i wewnętrznej siły
  • budowa łagodniejszego stosunku do siebie a w konsekwencji poprawa stosunków z otoczeniem i z bliskimi
  • łagodzenie konfliktów wewnętrznych i źródeł cierpienia

 

Warsztaty pomogą Ci w:

  • Odzyskaniu wiary w siebie
  • Odzyskaniu poczucia atrakcyjności
  • Odzyskaniu przyjaznego stosunku do swojego ciała
  • Ociepleniu relacji z partnerem
  • Leczeniu lęku i depresji
  • Pełniejszym przeżywaniu Twojej kobiecości

Opis Projektu

 

     "Już dawno zauważyłem, że fotografia - a w szczególności portrety - może u fotografowanych ludzi inicjować świeżą i zaskakującą refleksję na własny temat a nawet być początkiem istotnego epizodu terapeutycznego.

     Gdy w lecie [2019 roku] spotkałem na moich jachtowych warsztatach Annę Myśliwczyk, która, jakby od niechcenia wciągnęła kilka uczestniczek w spontanicznie aranżowane sesje portretowe, podkręcając proces przemiany, w którym były – pomyślałem sobie, że czas sprawdzić co wyniknie ze świadomego połączenia fotografii z warsztatem psychologicznym.  Stąd powstał pomysł pierwszego warsztatu "foto-terapii", na który z przekonaniem zapraszamy chętne i odważne kobiety.

    Dlatego kobiety, bo to kobiety od wieków doświadczały i nadal doświadczają ogromnej presji męskiego, patriarchalnego stereotypu kobiecości, który bardzo ogranicza możliwość wszechstronnego rozwoju ich fizycznego, psychologicznego, intelektualnego i duchowego potencjału. Stąd zapewne bierze się powszechna u kobiet obsesja lustra, które od wieków oferuje im niezbędny sprawdzian szans na spodobanie się męskim władcom tej planety, sprawdzian dopasowania się do narzuconego przez mężczyzn, opresyjnego, ograniczającego stereotypu kobiecości. Piszę o tym dużo w książce „Kobieta bez winy i wstydu”, która od 30 lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem czytelniczek i dlatego polecam ją, jako wstępną lekturę dla wybierających się na ten warsztat.  

    Bo celem tego warsztatu jest stworzenie uczestniczkom upragnionej okazji do roztrzaskania lustra kulturowej-obyczajowej, stereotypowej układności i pokazanie obiektywowi tych twarzy, takiego ciała i tej ekspresji, które dotychczas ukrywaliśmy nie tylko przed naszym otoczeniem, ale – być może – nawet przed sobą.

    Poddanie się obiektywnemu spojrzeniu obiektywu i zdanie sobie sprawy z różnicy pomiędzy naszym rzeczywistym obrazem a tym wyobrażonym, który nosimy w głowie - to tylko początek drogi. Idąc dalej możemy ujawnić obiektywowi te ważne potrzeby, emocje i możliwości, które nauczyliśmy się wypierać albo im zaprzeczać, bo nie podobały się np. mamie czy tacie - i zacząć w ten sposób poszerzać pole swoich możliwości i swojej ekspresji.

    Bywa, że przeczuwamy w sobie jakąś nieznaną, siłę/energię, która gdzieś głęboko daje o sobie znać, ale nie może się uwolnić. W tej sprawie przychodzi z pomocą psychoterapia ciała, ruchu i ekspresji zwana też „pracą z ciałem”. Dlatego będzie z nami na warsztacie Iza Dominko, znakomita terapeutka DMT (Dance and Movement Therapy) pracująca z ciałem, ruchem i energią.

    Gdy potem zobaczycie zrobioną przez Annę Myśliwczyk fotografie dokumentujące waszą wyzwalającą akcję ujawniania ekspresji zapomnianych emocji i potrzeb, to łatwiej wam będzie zasymilować tę odzyskaną część a w konsekwencji przestać ją wypierać i dezawuować - co znakomicie wpłynie na wasze przyszłe samopoczucie i możliwości.

     W kontakcie z obiektywem każda z kobiet przechodzi swój indywidualny, niepowtarzalny proces zależny od tego co zostało w jej dotychczasowym życiu wyparte i zaprzeczone. Czasami jest to prawdziwe, niestereotypowe piękno, czasami zmysłowość, czasami seksualność. Ale najczęściej bywa to siła, gniew, zdolność do walki i obrony, radość, niezależność czy nieegzaltowana duchowość. Ale bywa też, że może się pojawić potrzeba ujawnienia swojej bolesnej, zranionej części, rozpaczy albo słabości. Słowem będziemy dążyć do tego, aby uczestniczki nie ulegały pokusie reprodukowania grzecznych, „wyfotoshopowanych” okładek kobiecych i lifestyle’owych, kolorowych magazynów.

    Kluczowa postać tego przedsięwzięcia, fotograficzka Anna Myśliwczyk, dzięki swojej intuicji, empatii, odwadze i psychologicznej wrażliwości - odzyskanych i ugruntowanych na jej własnej drodze rozwoju - będzie czuwać nad tym aby w indywidualnych sesjach zdjęciowych uczestniczki odważnie poszukiwały i dawały wyraz zapomnianym aspektom ich tożsamości a zarazem czyniły to z szacunkiem dla własnych granic.

   Tak jak w psychoterapii, dane osobowe uczestniczek i ich fotografie będą w tym projekcie otoczonę kompletną tajemnicą i szczelną dyskrecją. Nikt oprócz fotografowanej i fotograficzki nie będzie mógł zobaczyć zdjęć bez pozwolenia zainteresowanej.  Zdajemy sobie sprawę z tego, że zapewnienie i dotrzymanie powyższych  zasad jest koniecznym warunkiem powodzenia tego warsztatu."

 

Wojciech Eichelberger

Powrót

III Edycja Warsztatu odbędzie się:

 

09-11.10.2020

 

w Willa Syrena

 

Konstancin Jeziorna

Chylicka 31

 

Program przewiduje

- zajęcia grupowe od piątku do niedzieli

- pracę terapeutyczną

- pracę z ciałem

- profesjonalną, indywidualną charakteryzację

- profesjonalną, indywidualną sesję zdjęciową

- 15 zdjęć w formacie cyfrowym

- wydruki 2 zdjęć w dużej rozdzielczości

Psychoterapeuta Wojciech

Eichelberger i

Fotograf Anna Myśliwczyk

 

Przedstawiają

 

 Ukryte ja, Idealne ja, i ja, które chcę pokazać światu 

 Warsztat silnie rozwojowy dla Kobiet 

III EDYCJA 

 

prowadzą

 

Fotograf Anna Myśliwczyk

Psychoterapeuta Tańcem i Ruchem Iza Dominko

Psychoterapeuta Katarzyna Matejczyk

Sergiusz Żemek

Organizator projektu - menedżer, mentor, praktykę zarządzania wzbogaca wymiarem psychologicznym pracą w nurcie Analizy Transakcyjnej

Katarzyna Matejczyk

Psychoterapeuta, trener, Instruktor Gimnastyki Słowiańskiej kobiet,  pracuje w nurcie Intensywnej Krótkoterminowej Terapii Psychodynamicznej (ISTDP)

Anna Myśliwczyk

Fotograf, portrecista, prekursor fotografii terapeutycznej w Polsce, ekspert fotografii kobiet, nauczyciel kundalini jogi, instruktor jogi twarzy/face fitness. 

Izabela Dominko

Psychoterapeuta tańcem i ruchem, doktor nauk humanistycznych, trener i coach, członek założyciel Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem. Współtwórczyni idei Freedance w Polsce, 

Wojciech Eichelberger

Używając jego własnych słów, jest psychoterapeutą, trenerem i doradcą biznesu. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka.

zapisz się

zapisz się

zapisz się

otwórz wydarzenie na fb